Mikołaj Sęp Szarzyński - szczegółowy życiorys - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Sensacyjna szansa na rozszerzenie kanonu twórczości Sępa pojawiła się w 1891 r., kiedy to Aleksandr Brückner w zbiorach Biblioteki Zamoyskich znalazł rękopiśmienny kodeks, w którym obok pięciu wierszy Sępa znanych z druku, znalazło się ponad dwadzieścia erotyków przepisanych tą samą nieznaną ręką. Znalazca przypisał ich autorstwo Sępowi Szarzyńskiemu, ale nie wszyscy badacze z tym rozstrzygnięciem się zgodzili. Żywa polemika, która się wówczas wywiązała, pozostawiła jednak tę kwestię otwartą do dziś.


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  O wojnie naszej, którą wiedziemy z szatanem, światem i ciałem - analiza i interpretacja
2  Bibliografia
3  Na one słowa Jopowe: „Homo natus de muliere, brevi vivens tempore” etc. - analiza i interpretacjaKomentarze: Mikołaj Sęp Szarzyński - szczegółowy życiorys

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-08-31 17:54:50

Brawo! Musicie wiedzieć, że z Waszych opracowań korzystają nie tylko maturzyści, ale również studenci polonistyki. To bardzo pomocne na powtórkę przed sesją. Ten życiorys to właściwie esencja wstępu do "Poezji zebranych" wyd. Radosława Grześkowiaka. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich studenciaków : )


2011-05-16 22:01:09

Dokładnie z opracowań zamieszczonych na tej stronie korzysta wielu studentów polonistyki, czy zwanej inaczej również filologią, a często jest to ich pierwszy przystanek na drodze do zapoznania się z treścią utworów czy literatury pomocniczej.
Streszczenia książek
Tagi: